2015.01.22.Magánközjegyzői Kamarák a gyanú árnyékában?

Az elmúlt hónapok eseményei között, döbbenetes gyanú merült fel a magánközjegyzői kamarák háza táján.

Nem kevesebbről számolhatok be, mint arról, hogy engedményezések körül kialakult ellentmondások, pénzintézeti "Szokásjogra" és nem törvényi helyekre alapított engedményezések, azaz csak kísérletek zajlottak le, magánközjegyzői segedelemmel.

Fel kívánom hívni mindenki figyelmét, arra a súlyos és jogsértő magatartásra, melyet ezen "szokásjogra" felépítettek.

Nem kell ecsetelnem, hogy, mint első fokon eljáró Közjegyzőnél kell benyújtania az ügyfeleknek a megfelelő tartalommal és az általa a törvényben megszabott illeték lerovása mellett a fellebbezéseket

Arról is gondolom tudomása van mindenkinek, hogy a Magán közjegyzőnek 15 nap áll rendelkezésére az illetékes törvényszékre továbbítani.

Na de mi történik akkor, ha ez nem következik be?

Tisztelt sorstársaim, nem gondolta ezt senki, hogy meg merik tenni. De megtörtént cselekményekről, (nem egy esetről) tudok beszámolni, hogy a fellebbezések nem értek célba, hanem "elakadtak" a magánközjegyzőknél!

Nem napok, hanem hónapokra!

De nemhogy megszüntette volna jogsértő tevékenységét a "renitens" kamarai tag, hanem egy névcserével, ugyanazon tartalommal, hónapokkal később megkísérelte az újra-engedményezést..

Értetlenül álltunk az elsődleges információk alapján, azzal kapcsolatosan, hogy hogyan fordulhatott elő, hogy az illetékes törvényszékre beadott és még el nem bírált döntés ellenére megtörténhet az újraengedményezési kísérlet.

Sajnálatosan egy nagyon egyszerű tisztességtelen "trükköt" alkalmaznak!

A felebezés nem továbbításával, de átvételével tévedésben tartják az ügyfeleket, hogy ügyük megfelelő helyre került azaz az illetékes törvényszékre.

Majd egy bizonyos idő eltelte után,  (eltelt időt itt hónapokban, de lehet közel egy évben) megküldik újra, de más ügyiratszámon kezelve, már az adóstárs nevére. teszik mindezt úgy, hogy egy "kölcsönszerződés a történet.A szerencsétlen megvezetett ügyfél, ha nem foglalkozik vele, azaz nem nyújt be újabb fellebbezést, szabad utat enged a végrehajtási eljárás megindításának. pedig azt gondolhatná nem kell vele foglalkozni, hiszen úgy is a törvényszék dönt! Igen döntene, ha birtokában lenne az okiratoknak!

De "törvényalkotóink" gondoltak arra is, hogy védelmet biztosítsanak ezen elkövető személyeknek. Hiszen ügyfél csak panasszal élhet az illetékes Magánközjegyzői Kamaránál, akik majd döntenek tagjuk sorsáról, ha úgy ítélik mag akkor talán törvényszékre továbbítják és talán eljárást kezdeményeznek ellenük!.

Ha a Közjegyzői Kamarák nem kezdeményezik, soraikból való kizárását a "renitens" tagjaiknak akkor egyértelműen bűnpártolást követnek el.

Tisztelt sorstársaim legyetek résen, mert az ördög nem alszik!

Grell Antal
B.É.CS.